0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Vybíráme počítač pro architekty, reklamní studia nebo na recepci hotelu

  11.09.2023

  Stojíte před rozhodnutím, jaký počítač vybrat, aby splňoval Vaše vysoké nároky? Pokud si u některého z níže uvedených bodů řeknete „Ano, to přesně řeším“, tak čtěte dále…

  1. Úspora místa na pracovním stole
  2. Pohodlí a ergonomie
  3. Téměř žádné kabely
  4. Zajímavý design
  5. Dotykové ovládání
  6. Velký monitor oproti notebooku

  Veškeré výše uvedené body jsou hlavními výhodami zařízení označeného jako All in One (někdy zkráceně AIO). Možná jste to již slyšeli, pokud ne, představte si to jako zařízení vše v jednom – tzn. monitor a veškeré součástky počítače v jednom zařízení a to i včetně reproduktorů. Je to hezká představa, ale je potřeba nákup pořádně rozmyslet a vybrat ten správný typ, pak je to jak rádi říkáme DOBREJ DEAL! Pojďme si rozebrat více podrobně veškeré výhody těchto zařízeních.

  1. Úspora místa na pracovním stole

  V porovnání se stolním PC a monitorem ušetříte mnoho místa na stole. A je jedno zda máte Vaše stolní PC položeno na stole nebo pod stolem, místo tak jako tak ušetříte. Pokud si zvolíte model s dotykovým displejem, tak můžete i Vaši myš s klávesnicí uklidit do šuplíku.

  Vždy se snažte vybrat All in One, který má co nejmenší nohu a na Vašem stole zabere tak minimum místa, na trhu je v dnešní době již mnoho takovýchto zařízeních, tak jistě vyberete.

  2. Pohodlí a ergonomie

  Další obrovskou výhodou je možnost polohování celého zařízení. Jednoduše si nastavíte sklon celé obrazovky, tak jak Vám vyhovuje – konec nepohodlné práce u notebooku. Je jedno, zda u stolu sedíte nebo stojíte – existují All in One zařízení, které poklopíte téměř vodorovně s pracovní plochou.

  Vždy si přemýšlejte, zda a jak moc budete potřebovat displej naklopit a dle toho zařízení vybírejte. Kdokoliv na počítači kreslí, tak ví, že práce ve stoje bývá někdy pohodlnější, ale nejen architekti a reklamní studia toto ocení, zařízení All in One s možností naklopení využijte určitě i na recepci Vašeho hotelu.

  3. Téměř žádné kabely

  Toto je jedna z největších výhod těchto zařízeních. U zařízení All in One Vám stačí pouze jeden kabel a to ten napájecí do el. zásuvky J Nepotřebujete propojovací kabel mezi počítačem a monitorem, napájecí kabel k monitoru, ani kabel k reproduktorům. V momentě kdy ještě k tomu zvolíte bezdrátovou klávesnici a myš, tak máte opravdu krásný čistý stůl s jediným kabelem.

  Vzhledem k tomu, že AIO mají zabudované reproduktory, tak vybírejte takové zařízení, které bude mít reproduktory v kvalitě, kterou očekáváte. U většiny AIO jsou standardní reproduktory, které na běžnou práci stačí, ale pokud chcete něco lepší, tak hledejte technologie reproduktorů od JBL, Harman Kardon nebo Bang & Olufsen – jsou to prémiové značky a zvuk z těchto reproduktorů bývá na vysoké úrovni. Tímto krokem se vyhnete zbytečnému dokoupení dalších reproduktorů a dalších zbytečných kabelů.

  4. Zajímavý design

  Pro mnoho z nás je to, jak zařízení vypadá, klíčové. Velmi často umisťujeme zařízení na viditelných místech pro naše zákazníky nebo nám záleží na tom, jak zařízení vypadá a musí se hodit k dalšímu vybavení kanceláře, bytu nebo jiných prostor. Právě zařízení AIO jsou vždy zpracovány, tak aby byli vizuálně zajímavé.

  Určitě jste se však někdy setkali s názorem, že právě na úkor designu je problematické zařízení AIO opravovat nebo vylepšovat konfiguraci. Naštěstí u nových modelů, je toto poměrně snadné a někdy otevřete AIO pro výměnu komponent i bez použití šroubováku.

  5. Dotykové ovládání

  Mnoho z modelů AIO nabízí dotykové ovládání, díky němu můžete zařízení používat jako tablet a nepotřebujete externí myš a klávesnici. Tato možnost přijde vhod snad každému, ať už potřebujete na zařízení rýsovat, kreslit nebo jen zrychlit standardní ovládání. V současné době téměř veškeré modely podporují ovládání všemi deseti prsty.

  Poměrně novinkou je ovládání gesty. Tzn. obrazovku můžete ovládat bezdotykově – pouze mávnutím rukou, výrazem tváře apod. Abyste mohli AIO takto ovládat, tak musí mít 3D kameru.

  3D kameru Intel® RealSense™ má například zařízení Lenovo IdeaCentre 700, které jsme si sami velmi důkladně otestovali a můžeme potvrdit, že tento intuitivní druh ovládání je opravdu skvělý.

  6. Velký monitor oproti notebooku

  Pokud používáte notebook, tak určitě bojujete s tím, že jeho obrazovka je malá a to i když používáte největší z běžně dostupných – tzn. 17“. Pořád to není takové, jako když máte velký monitor. Stolní PC nechcete, protože zabírá hodně místa, mnoho kabelů překáží apod. AIO je pro tyto případy ideální. Běžně se dnes vyrábí úhlopříčky 20“ – 30“, škála velikostí je tedy bohatá a každý si vybere dle své potřeby nebo prostorových možností.

  Kromě velikosti displeje je velmi důležité i rozlišení displeje, chtějte min. 1920 x 1080, tzv. FullHD – již se stává v dnešní době standardem. Pro náročnější použití naleznete u dražších zařízení 2K nebo 4K rozlišení.

  Na závěr Vám mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že AIO kromě profesionálního použití má své místo i v domácnostech a nabízí širokou škálu možností, jak si užít zábavu „novým způsobem“.