0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Typy zboží

  11.09.2023

  Nové zboží

  Jedná se o nové, nepoužité produkty z běžné české nebo zahraniční distribuce.

  Předváděcí zboží

  Jedná se o nejbližší alternativu k novým produktům, protože tento typ sortimentu zahrnuje vystavené zboží, nevyprodané skladové zásoby výrobce či produkty krátkodobě použité pro marketingové účely. Vyznačují se kvalitou nových produktů, ovšem s výrazně nižší cenou. Protože tyto produkty nakupujeme přímo od výrobce, velmi často se jedná o exkluzivní zboží, které není běžně na českém trhu k dostání. Většinou se na tyto produkty vztahuje plná či zkrácená tovární záruka výrobce.

  Předváděcí notebooky, počítače, LCD monitory a telefony/tablety rozdělujeme podle vizuální kvality do několika kategorií - u nás vždy víte, co kupujete:

  Stav A+

  Tyto produkty se liší od nového zboží pouze tím, že byly rozbaleny (mohou mít náhradní obal), vyzkoušeli jsme je zapnout a znova zabalili. Nenesou žádné vizuální známky používání.

  Stav A

  Notebooky, stolní počítače a LCD mohou nést velmi drobné známky opotřebení, většinou na nepohledových částech zařízení. Nikdy nemají žádné vady na displeji, a to stejně tak i telefony / tablety, které mohou mít velice drobné známky opotřebení zespodu nebo z boku zařízení.

  Stav B

  Produkty mohou nést ojedinělé známky opotřebení na těle zařízení, stopy opotřebení okolo konektorů. Klávesnice mohou mít nepatrné známky opotřebení a displej může mít jemné otisky klávesnice, které však nejsou znatelné v zapnutém stavu. U telefonů / tabletů může být baterie pod 90 % původní kapacity a displej s velice jemnými známkami opotřebení.

  Repasované zboží

  Jedná se o použité zboží, které pochází převážně z operativních leasingů nadnárodních korporací. Tyto produkty následně prochází profesionální repasí přímo u výrobce a u nás ještě vstupní kontrolou, díky které je zajištěna maximální kvalita a spolehlivost. Zboží se vyznačuje vysokou kvalitou profesionálních modelových řad za zlomek původní ceny. U tohoto typu zboží mohou být viditelné kosmetické vady – drobná povrchová poškození, která odpovídají pravidelnému používání, chybějící záslepky portů – které ovšem nemají vůbec žádný vliv na funkčnost zařízení. Protože se baterie obecně považují za spotřební zboží, nevztahuje se na ně repase a v zařízeních tedy zůstávají původní.

  Více si můžete přečíst v článku: Blog > Jak vybrat repasovaný notebook

  Repasované notebooky, počítače, LCD monitory a telefony/tablety rozdělujeme podle vizuální kvality do několika kategorií - u nás vždy víte, co kupujete:

  Stav A+

  Nestává se to často, ale stane se, že se nám do ruky dostane produkt, který prodáváme jako repasovaný, ale jeho stav je perfektní, "vypadá jako nový". Produkty byly buď používány velmi krátce nebo sloužily jako rezervní kusy. Garantujeme perfektní stav s naprosto minimálními známkami opotřebení. Oproti ostatním repasovaným produktům Vám poskytujeme záruku 24 měsíců bez nutnosti příplatku. U notebooků navíc garantujeme vždy novou baterii. Ideální volba pro velmi náročné uživatele nebo jako exkluzivní dárek.

  Stav A

  Super stav produktů. U notebooků, stolních počítačů a LCD monitorů pouze drobné známky opotřebení na těle zařízení. U notebooků možné lehké až střední opotřebení zespodu, klávesnice a touchpad s velmi mírnými známkami opotřebení. Na víku notebooku mohou být znatelné "stíny" po původních samolepkách nebo víko může mít nalepený nový ochranný skin v barvě zařízení. Žádné zařízení nemá viditelné známky opotřebení na displeji v zapnutém stavu. U stolních PC mohou chybět originální gumové nožičky, což nebrání využívání. Produkty v této kategorii nikdy nemají žádné funkční vady. Telefony / tablety mohou mít na displeji velmi drobné známky opotřebení zpravidla neznatelné v zapnutém stavu.

  Stav B

  Ideální volba pro zákazníky, kteří hledají nejlepší poměr cena / výkon. Produkty v této kategorii jsou oproti produktů ve Stavu A zlevněny kvůli tomu, že mají na sobě více známek opotřebení. Produkty mohou na těle zařízení nést viditelné známky opotřebení, na zařízení mohou být oděrky, jemné praskliny neovlivňující funkčnost zařízení, drobné deformace neovlivňující plnohodnotnou funkci zařízení. Mohou chybět gumové nožičky.
  Notebooky mohou mít na displeji otisky kláves a další mírné vady, které nebrání standardnímu používání. Klávesnice a touchpady u notebooků mohou nést známky opotřebení. Baterie u telefonů / tabletů mohou mít pod 90 % původní kapacity zařízení. Klademe velký důraz na funkční kvalitu produktů a proto 99 % produktů v této kategorii nemá žádné funkční vady. Výjimečně se stane, že se objeví drobná vada, např. v podobě nefunkčního 1 USB portu, tak produkt zařadíme do této kategorie a v parametrech produktu již snížíme počet portů, které zařízení má. Pokud by zařízení mělo nějakou zásadní vadu, bude to vždy výrazně uvedeno u daného produktu.

  Tera.cz je přímým dovozcem výpočetní techniky ze zahraničí. Z uvedeného důvodu můžou mít zařízení cizojazyčné klávesnice doplněné o profesionální přelepky s českou jazykovou sadou. Operační systém je vždy v českém jazyce a plně lokalizován tak, aby byla zařízení okamžitě připravena k použití. U použitých kusů se smluvní záruka za jakost nevztahuje na baterie a může vzniknout odchylka parametrů a příslušenství od originální specifikace výrobce.

  Fotografie zboží použité na stránkách www.tera.cz jsou pouze ilustrativní.