0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Blog

  28.03.2023

  Video - Recenze herního počítače Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

  20. 4. 2022
  Herní počítač s výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, která umožní hrát i aktuální herní tituly jako jsou Fortnite, GTA V nebo Roblox. SSD disk umožňuje rychlejší práci se všemi aplikacemi a druhý disk umožní mimo jiné zálohování důležitých dat. Aktuálně se jedná o nejlevnější herní počítač na trhu.

  Windows 11 – nový operační systém od Microsoftu

  20. 1. 2022
  Nová verze operačního systému Windows 11 je zdarma k dispozici. Přináší pár užitečných vylepšení, nový elegantní vzhled a také pár věcí, které vás budou aspoň ze začátku štvát. Naštěstí není kam spěchat. V tomto článku naleznete objektivní recenzi na nový Windows 11.

  Recenze notebooku Lenovo ThinkPad T450s + video

  5. 1. 2022
  Notebooky Lenovo ThinkPad byly vždy určeny pro firemní využití. Nejinak je tomu u řady T450s, která je nyní vybavena procesory Intel Core, včetně modelů poslední generace, a celou řadou moderních prvků. Výrobce se dále pyšní speciální konfigurací baterií s extrémně dlouhou výdrží.

  Recenze notebooku HP Elitebook 850 G3 + video

  14. 12. 2021
  HP EliteBook je naprostou špičkou na poli pracovních notebooků. Díky tenkému a extrémně odolnému provedení vám budou při ruce kdykoliv je budete potřebovat v kanceláři i mimo ni. Vysoký výkon splní všechny vaše pracovní požadavky a osvědčené technologie zabezpečení zajistí, že se vaše data nedostanou do nepovolaných rukou.

  Nadační fond KOMETA společně s firmou Tera.cz podporují osoby s poruchou autistického spektra

  8. 12. 2021
  V červnu roku 2021 organizace navázali spolupráci, jejímž cílem je rodinám umožnit nákup repasované techniky, která jim a jejich dětem usnadní fungování, především pak v současné době, kdy je takřka nezbytné mít notebook nebo tablet k dispozici v každé domácnosti. Nejen, že jej děti využívají v případně distanční výuky, ale pro osoby s diagnózou autismu nabízí velké množství dalšího využití, například výukové a vzdělávací programy, aplikace a jiné.

  Recenze notebooku Dell Latitude E7470 + video

  29. 11. 2021
  Notebook Dell Latitude E7470 je typickým představitelem bezpečného a výkonného ultrabooku o velikosti 14“. Ten je primárně určený pro práci a spadá do vyšší třídy cestovních notebooků. Právě pojem cestovní je zde celkem na místě, protože úhlopříčku o velikosti 14 palců lze považovat za mobilní a snadno přenositelnou. Tento notebook nebo ultrabook, chcete-li, se pyšní relativně štíhlým tělem, což přispívá k celkové eleganci vzhledu.

  Odložené splácení Home Credit

  26. 11. 2021
  Nakupte teď a začněte splácet za 3 měsíce. Nákup na e-shopu si rozložíte do splátek a Home Credit vám odloží splácení. Zakoupené zboží vám rovnou odešleme.

  Recenze notebooku HP EliteBook 840 G3 + video

  14. 10. 2021
  Samotný výrobce HP se verzí G3, tedy třetí generací, velice pyšní a považuje ji za největšího konkurenta nejlepších lehkých business notebooků. Okamžitě Vás uhrane svým moderním a reprezentativním zpracováním, které dnes není rozhodně o krok zpátky. Někomu může až nápadně přípomínat produkty od značky Apple, zejména kvůli tomu, že si zakládá na precizním zpracování a celkové komplexnosti.

  Nadace Naše dítě a Tera.cz spouští sbírku na podporu sociálně znevýhodněných dětí

  28. 4. 2021
  V sobotu 1. 5. 2021 zahájí Nadace Naše dítě ve spolupráci s e-shopem Tera.cz dobročinnou veřejnou sbírku na podporu dětí ze sociálně slabších rodin. Sbírka je zaměřena na nákup technického vybavení pro distanční výuku, které mnohým dětem stále chybí.
  Na Nadaci Naše dítě se stále obrací velké množství rodičů samoživitelů, kteří se za poslední rok ocitli na hranici chudoby. Většina z nich musí i s dětmi vyžít s méně než 10 tisíci korunami měsíčně a pořízení technického vybavení pro děti je nad jejich finanční možnosti.

  Nový způsob dopravy - DPD a DPD Pickup

  12. 2. 2021
  Od začátku února si můžete na našem e-shopu vybrat způsob dopravy DPD nebo DPD Pickup. Pokud jste si dříve nejraději vybírali dopravu Geis, můžete si místo toho nyní vybírat dopravu DPD, jelikož po fúzi společnosti Geis se společností DPD již v roce 2020 probíhala doprava prakticky se společností DPD. A nyní koncem ledna 2021 došlo k finálnímu přepnutí systémů Geis na DPD.

  Recenze notebooku Dell Latitude E6440

  20. 1. 2021
  Spolehlivost a zabezpečení jsou pravděpodobně dvě nejdůležitější věci pro business uživatele. To by mělo platit i pro jejich notebooky a řada Dell Latitude si proto získala dobrou pověst. Dell Latitude E6440 chce v této tradici pokračovat. Řada Dell Latitude 6 není ani tenká, ani zvlášť lehká a možná nezíská ani žádná ocenění za design. Ale to nemusí - business zařízení mají další priority: Připojení, stabilita, jednoduchá manipulace a výkon jsou pro business zákazníky mnohem důležitější.

  Počítačová sestava určená pro zpracování grafiky a 3D obrazu

  16. 9. 2020
  Pro našeho firemního zákazníka, který provádí bezkontaktní prostorové zaměřování trojrozměrné modelování a vizualizaci složitých staveb a konstrukcí, interiérů, podzemních prostor nebo libovolného terénu prostřednictvím laserového skenování, jsme sestavili počítač na míru.

  Volby: Výpočetní technika pro volební komise nemusí stát statisíce

  31. 8. 2020
  Při každých volbách v ČR musí obce vybavit jednotlivé okrskové komise výpočetní technikou. Některé obce používají vlastní počítače a tiskárny, ale v mnoha případech je nutné si výpočetní techniku zapůjčit. Bohužel se často jedná o poměrně kontroverzní téma, jelikož pronájmy bývají předražené. Popovídali jsme si s Bc. Stanislavem Bedlivým, zástupcem společnosti tera.cz, která pro potřeby volebních komisí zapůjčuje levně repasovanou techniku.

  Recenze notebooku Dell Latitude 7390

  Recenze notebooku Dell Latitude 7390

  1. 4. 2020
  Společnost Dell aktualizuje řadu notebooků Latitude 7000 procesory Kaby Lake Refresh a vybavila jej slotem pro čipové karty a dalšími bezpečnostními prvky. Nový Dell Latitude 7390 je mobilní pracovní notebook vyšší cenové kategorie v populárním formátu 13 palců. Je poháněn čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5-8350U doprovázeným 8 GB RAM. Grafiku zpracovává integrovaný čip Intel HD Graphics 620 a diskové úložiště je ve velikosti 128GB SSD.

  Zkrátili jsme! Budeme ještě rychlejší, kvalitnější a levnější!

  Zkrátili jsme! Budeme ještě rychlejší, kvalitnější a levnější!

  18. 1. 2020
  V dnešní době digitálních technologií se vše zrychluje, stoupají nároky Vás - našich zákazníků a my se snažíme držet tohoto trendu a být vždy alespoň o malý krůček napřed. Vnímáme Vaše potřeby, cenné zpětné vazby a na jejich základě se snažíme poskytovat stále rychlejší, kvalitnější služby a cenově výhodnější produkty. Kromě doby dodání, kterou se snažíme stále zkracovat na naprosté minimum jsme se rozhodli zkrátit nyní i náš brand. Značka TERASTORE se mění na Tera.cz.

  Ukončení podpory Windows 7: Vše, co potřebujete vědět

  Ukončení podpory Windows 7: Vše, co potřebujete vědět

  26. 9. 2019
  Společnost Microsoft nedávno oznámila, že dne 14. ledna 2020 oficiálně zahájí fázi konce podpory (end of life) systému Windows 7. V tento den společnost přestane podporovat operační systém (OS) Windows 7 na noteboocích a stolních počítačích a nebude jej nadále opravovat aktualizacemi zabezpečení.

  Jak sestavit počítač?

  Jak sestavit počítač?

  26. 8. 2019
  Počítačová sestava obsahuje spoustu důležitých komponent, bez kterých by byla její funkčnost v podstatě nemožná. Pokud se pustíte do skládání počítače svépomocí, neobejdete se nejen bez nářadí, jako jsou šroubovák a kleště, ale ani bez jednotlivých součástek.

  Dell Latitude 14 Rugged

  Dell Latitude 14 Rugged Extreme: Váš notebook v kufříku

  8. 6. 2019
  Společnost Dell je známá především díky své rozsáhlé nabídce spotřebních i podnikových stolních počítačů a notebooků. Už kdysi nabízela také řadu ATG (All Terrain Grade), robustní notebooky, které přežijí o mnoho více než klasické přístroje. Řadu ATG pak nahradil model Rugged Extreme, o němž se mluví jako o SUV postaveném na podvozku kamionu. Je tomu skutečně tak?

  Intel Optane

  Co je Intel Optane Memory? Vše, co potřebujete vědět!

  26. 3. 2019
  Paměť Intel Optane může znít jako nový standard operační paměti RAM, ale má více společného s moderními řešeními pro ukládání dat, jako jsou SSD (Solid State Drives). Přesto je navržen tak, aby v některých ohledech zastoupil jednotky SSD a v jiných je posílil...

  Video - Pan Nervák - opravíme neopravitelné

  1. 1. 2019
  Taky někdy chytáte u počítače nerva? :) Opravíme cokoliv! Pochlubte se nám, jestli se Vám podařilo někdy něco takto zničit a jak jste dopadli s opravou...

  SSD vs. HDD

  SSD vs. HDD - který má navrch?

  22. 12. 2018
  Jednotky SSD (Solid State Drive) a jednotky pevných disků (HDD - Hard Disk Drive) jsou dvě hlavní řešení pro ukládání dat, která jsou pro spotřebitele k dispozici. A každé z nich má své výhody, mají své specializované určení. Dnes už ale není otázkou, jaký typ úložiště vybrat, protože doporučení je jasné. Bitva SSD vs. HDD byla vyhrána již dávno...

  Video - Test odolnosti - Nový vs. repasovaný profi notebook - Crashtest!

  19. 11. 2018
  Umí Váš notebook létat? Možná! Ale co dopadnout?! Víme, které notebooky vydrží nechtěný pád ze stolu a které ne! Nalili jsme do notebooků i vodu nebo jsme vyzkoušeli, jak jsou pevné, když je vezmete do ruky za display. V hlavní roli odolný Lenovo Thinkpad...

  Repasované či předváděcí notebooky a PC: Žádný problém!

  7. 9. 2018
  Uvažujete o koupi lepšího a výkonnějšího počítače či notebooku? Určitě jste přemýšleli nad tím, jak ušetřit a nekupovat kompletně nový přístroj, a narazili jste na repasované nebo předváděcí počítače či notebooky. Nemáte s nimi žádné zkušenosti? V tomto článku jsme pro vás shrnuli výhody a nevýhody jednotlivých počítačů podle původu.

  Video - Test rychlosti - Nový vs. repasovaný notebook

  5. 8. 2018
  Otestovali jsme rychlost zapínání, vypínání, usínání, probouzení u repasovaného notebooku s SSD za 6 000 Kč a nového notebooku 2x dražšího s klasický HDD. Jak to dopadlo? Podívejte se sami - Repasované notebooky s SSD za super cenu!...

  RECENZE: Lenovo ThinkPad T420 – obstojí i v dnešní době?

  2. 7. 2018
  Dnes pro Vás testujeme repasovaný notebook Lenovo ThinkPad T420, který aktuálně u nás pořídíte do 5 000 Kč a podíváme se společně na to, zda i v dnešní době tento legendární model obstojí. Tento notebook byl vyroben jako špičkový pracovní nástroj pro korporátní klientelu a svojí původní cenovkou tomu i odpovídal – až 50 000 Kč s DPH v závislosti na konfiguraci...

  Video - Alienware vs. Omen - Performance battle

  23. 6. 2018
  Otestovali jsme DELL Alienware a HP Omen. Jak si vedli v testu? Měřili jsme teploty CPU a GPU a BENCHMARK score v 3D Marku - test SKY DIVER. Jaký notebook je Váš favorit? Dovážíme herní notebooky ze zahraničí za super cenu...

  Jak zprovoznit nový notebook?

  25. 4. 2018
  Když si koupíte nový počítač, jste v situaci, kdy máte před sebou holý operační systém. Sám něco málo umí, ale některé programy je dobré si hned nainstalovat. Stejně tak v případě, že Windows jen reinstalujete. Po zakoupení nového počítače nebo reinstalaci Windows zpravidla následuje okamžitá instalace několika nezbytných programů. Které to jsou?

  Jaký vybrat notebook / počítač pro GTA V nebo třeba Minecraft?!

  17. 3. 2018
  Ať už řešíte tuto otázku výběru správného zařízení pro sebe nebo své děti, tak nám určitě dáte za pravdu, že to není zcela jednoduché, pokud počítačům pořádně nerozumíte. Pokusíme se Vám ukázat jednoduchý návod a dát několik tipů na výhodné produkty. Každá hra má své nároky na výkon daného zařízení...

  Zálohujete si data?!

  17. 1. 2018
  Už jste někdy přišli o data? Většina z nás ano, nebo minimálně někdo z našeho blízkého okolo. Pokud nemáte data zálohovaná, tak je takováto situace minimálně nepříjemná a někdy i naprosto fatální. Připravili jsme pro Vás krátký přehled, jaké v současné době máte možnosti, porovnali jejich výhody / nevýhody a ukázali jejich aktuální cenu. Zabýváme se zde pouze zálohováním dat ve standardních domácích podmínkách...

  Jak vybrat herní notebook

  5. 9. 2017
  Dnes se podíváme na to, jak vybrat herní notebook, když výpočetní technice moc nerozumíte. Setkali jsme se s mnoha zákazníky, kteří si někde zakoupili notebook, který jim byl prezentován jako herní – že zvládne každou hru, ale v reálu z notebooku byli pak zklamaní. Proto se pojďme podívat na to, co je důležité a na to, jak nenaletět....

  Jak se starat o notebook?

  12. 8. 2017
  Stačí z notebooku otřít prach? Mohu ho omýt vodou? Co mám dělat, když se mi notebook zpomaluje? Co mám dělat, když se notebook přehřívá?
  Pojďme si na tyto i další otázky hezky postupně odpovědět. Rádi Vám poradíme, na co si dávat pozor a jak se o notebook starat, aby vydržel co nejdelší dobu...

  Video - Skončil čas nálepek - Pořiď si Apple se slevou

  29. 7. 2017
  Nehraj si na to, že máš Apple, strhni nálepku a pořiď si pravý Apple za pár korun! Celou nabídku najdeš zde.

  Jak vybrat repasovaný notebook

  3. 7. 2017
  Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte repasovaný notebook, ale nevíte, jak vybrat, abyste z něj byli nadšení a splňoval vše, co byste od něj očekávali?
  Pojďme se spolu podívat, jak vybrat, na co si dát pozor a jaké jsou vlastně výhody a nevýhody repasovaných notebooků...

  Video - Jak vypěstovat iPhone - Pořiď si Apple se slevou

  18. 6. 2017
  Že se nechá iPhone vypěstovat v květináči?! Nevěříš? My to zvládli, vypěstujeme jeden i pro Tebe se skvělou cenou? Naše nabídka Apple iPhone...

  Vybíráme počítač pro architekty, reklamní studia nebo na recepci hotelu

  13. 6. 2017
  Stojíte před rozhodnutím, jaký počítač vybrat, aby splňoval Vaše vysoké nároky? Pokud si u některého z níže uvedených bodů řeknete „Ano, to přesně řeším“, tak čtěte dále. Úspora místa na pracovním stole, pohodlí a ergonomie, téměř žádné kabely, zajímavý design, dotykové ovládání, velký monitor oproti notebooku...

  Video - Sešlapali jsme ceny - Pořiď si Apple se slevou

  10. 5. 2017
  Došlápli jsme si na nepravé Apple Macbook a pořádně jsme je sešlapali! Máme pro Vás repasované Apple Macbook za super cenu...

  Jak vybrat správný notebook do kamionu?

  28. 4. 2017
  Určitě to sami znáte. Většina nových notebooků mají především lesklé displeje, které Vám při cestování za slunečných dnů vytvářejí nepříjemné odlesky světla, které mnohdy můžou znamenat i vznik nebezpečné situace. Plastové konstrukce, kterým stačí menší pád a již mají tendenci praskat či se odlamovat. O výkonu za rozumnou cenu ani nemluvě, mnohdy dáte více, jak deset tisíc za notebook u kterého po chvíli zjistíte, že jste rád, že vůbec funguje navigace...