0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Recenze notebooku Lenovo ThinkPad T450s + video

  11.09.2023

  Notebooky Lenovo ThinkPad byly vždy určeny pro firemní využití. Nejinak je tomu u řady T450s, která je nyní vybavena procesory Intel Core, včetně modelů poslední generace, a celou řadou moderních prvků. Výrobce se dále pyšní speciální konfigurací baterií s extrémně dlouhou výdrží. Displej u řady T450s je vybaven moderním LED podsvícením. Pojďme se na tento model podívat detailněji.

  Lenovo ThinkPad T450s
  Obrázek č. 1 - Lenovo ThinkPad T450s

  Specifikace Notebooku

  Dotykový displej

  Matný 14" LCD IPS s LED podsvícením pod klávesnicí o rozlišení 1920 x 1080 px je navíc vybaven kovovými závěsy pro odolnost při přenášení a tedy pro celkovou pevnost a životnost. Technologie IPS nabízí živé barvy a pozorovací úhly téměř 180°. Jedná se o dotykový matný displej s funkcí multitouch - ovládání 10 prsty najednou. O vizualizaci se stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 5500.

  Nadstandardní výbava

  Mezi výbavu mimo jiné patří 3x USB 3.0 Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, LAN pro připojení kabelu Ethernetu, VGA a miniDisplayPort pro připojení dalšího zobrazovacího zařízení, čtečka paměťových karet, druhá interní baterie, webkamera a 1x 3,5mm audio jack. Vše běží na nainstalovaném operačním systému Windows 10 Pro.

  Lenovo ThinkPad T450s
  Obrázek č. 2 - Detail portů na pravé straně

  Zabezpečení je priorita

  Notebook je vybaven čtečkou otisku prstu, která vám umožní přihlašování pomocí biometrických údajů – místo zadávání hesla tak bude stačit pouhý dotyk prstu. Funkce zabezpečení Intel® a možnosti technologie vPro zvyšují ochranu a usnadňují správu při provádění aktualizací. Čip Trusted Platform Module (TPM) navíc ještě dále šifruje všechna vaše důležitá data.

  Výhody notebooku

  • Kompletní sada portů, včetně mini DisplayPortu, Ethernetu a VGA
  • Baterie vyměnitelná i za provozu
  • Dotykový displej nabízející náklon až o 180 stupňů
  • Dva touchpady s vylepšenými tlačítky myši
  • Pohodlná a podsvícená klávesnice
  • Podroben náročným armádním testů odolnosti
  • Bezkonkurenční cena v případě repasovaného modelu

  Označení ThinkPad

  Lenovo ThinkPad T450s
  Obrázek č. 3 - Modelová řada ThinkPad

  Je třeba si říct, že řada ThinkPad symbolizuje již celé roky vrcholné modely notebooků značky Lenovo, přičemž některé z nich se staly doslova legendárními. Mezi hlavní přednosti této řady patří vysoce kvalitní zpracování šasi notebooku, které je vyrobeno z pevné hořčíkové slitiny s matně černou povrchovou úpravou v kombinaci s tvrzenými plasty a titanovými panty displeje, které odolají častému otevírání a zavírání displeje. Tělo notebooku má zvýšenou otěruvzdornost a odolnost proti poškrábání. Lze jej pohodlně udržovat a při pravidelné péči si zachovává původní vzhled i při dlouhodobém každodenním užívání. Matný povrch displeje pak eliminuje nežádoucí odlesky, které jsou mnohdy otravné zejména při práci venku nabo za slunčného dne. Hledáte-li notebook na práci, který vydrží i hrubší zacházení, je Lenovo ThinkPad bez debat tím nejlepším adeptem.

  Zajímavost

  Notebooky ThinkPad hojně využívá americká NASA na svých vesmírných misích. První ThinkPad letěl do vesmíru poprvé na palubě lodi Endeavour během mise na opravu Hubbleova teleskopu v roce 1993. Od té doby slouží astronautům na mezinárodních vesmírných stanicích.

  Lenovo ThinkPad T450s
  Obrázek č. 4 - Notebooky ThinkPad na vesmírné stanici ISS

  O značce Lenovo

  Lenovo se řadí mezi největší výrobce počítačů a notebooků. Její historie se střádá od roku 1984, kdy vystupovala pod názvem Legend, později byl název ještě upraven na Legend Novo z čehož vznikl dnes celosvětově známý název LENOVO. V roce 2005 Lenovo převzalo počítačovou divizi IBM a stalo se tak největším výrobcem počítačů a notebooků na světě.

  Mimo výrobu počítačů a notebooků je také významným hráčem mezi výrobci mobilních telefonů díky akvizici mobilní divize značky Motorola Mobility. Do jejího produktového portfolia spadají také tablety, servery, monitory a různé příslušenství. Díky vysokým standardům kvality, na kterých si Lenovo zakládá, je skvělou volbou pro zákazníky vyžadující vyšší standard za rozumnou cenu.