0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Notebooky Asus

  ASUSTeK Computer Incorporated (známější pod značkou Asus) je tchajwanský mezinárodní výrobce počítačové techniky a spotřební elektroniky. Asus byl založen v roce 1989 v Taipei, Taiwan čtyřmi inženýry z firmy Acer. Název Asus vznikl ze slova Pegasus, okřídleného koně z řecké mytologie.

  Asus pokrývá široké spektrum produktů. Od jednotlivých komponent pro PC a notebooky přes LCD monitory, mobilní telefony, navigace, tablety, notebooky, stolní počítače až po serverová řešení.

  Vedle samotné výroby se věnuje také vývoji technologií souvisejících s těmito výrobky; rozvíjí své produktové řady. V roce 2000 spustila program GreenASUS s cílem vyrábět produkty šetrné vůči životnímu prostředí. Asus také vyrábí komponenty pro jiné společnosti, např. pro Sony (Playstation), Apple (iPod, iPod Shuffle, MacBook), HP a Compaq.

  Čím je Asus asi leaderem trhu tak je výroba základních desek. V roce 2004 jich prodal více než 30mil což mu zajistilo prvenství v jejich prodeji. Věřím tomu, že všichni z Vás se ze základní deskou Asus setkalo a většina mi asi i potvrdí, že se jedná o jedny z nejlepších desek na trhu. Zajímavostí je, že jedno ze svých největších servisních středisek má právě u nás v ČR (další má v Číně, Taiwanu a Mexiku).

  Přehled modelových řad notebooků Asus
  • Business – řady PU, BU, P, B

  • Vynikající mobilita – řady UX, S, U, Taichi, Transformer Book, VivoBook, ZenBook

  • Multimediální zábava – řada N

  • Herní centrum – řada G

  • Všestranný výkon – řady X, K


  Samozřejmě nesmíme zapomenout na samostatnou kategorii označenou EEE. Do této kategorie spadají tablety, mini notebooky a mini PC. U nás se nejčastěji setkáme právě s mini notebooky ve velikosti 10" a 12". A samozřejmě také velice oblíbený tablet Transformer TF101.

  Business řada P

  Cenově dostupné a spolehlivé notebooky šité na míru malým a středně velkým podnikům. Notebooky v této kategorii se vyznačují poměrně širokými možnostmi konfigurace (procesor, operační paměť, pevný disk, mechanika, OS) Co se týká dodávaných procesorů a vůbec celkově konfigurace tak odpovídá přesně zaměření notebooku. Řada se rozpadá na další modely (např. P45, P55) kdy rozdílem je úhlopříčka a u většího modelu i větší volitelný výkon.

  Speciality: Voděodolná klávesnice, Disk chráněn proti otřesům, Automatická záloha při slabé baterii, Větší touchpad s podporou gest, možnost vystopování kradeného notebooku.

  Business řada B

  Spolehlivé firemní notebooky pro profesionály z oblasti IT. Zařazení poznáte velice dobře už podle zpracování. Konstrukce je vyrobena ze slitin hořčíku a hliníku. A na první pohled je jasné, že je to notebook vyšší třídy. Taktéž se dělí na další podskupiny hlavně podle velikosti.

  Speciality: Voděodolná klávesnice, Disk chráněn proti otřesům, zabezpečení pomocí TPM, biometrický přístup se čtečkou otisků prstů a podporu čipových karet, hořčíkové tělo, zesílené panty, možnost vystopování kradeného notebooku, možnost docku.

  Business řada PU, BU

  Parametrově téměř stejné jako řady P a B. Jen to „U" značí, že se jedná o kategorii ultrabooků a tím jsou dány jejich specifika.

  Vynikající mobilita

  Všechny notebooky z této kategorie jsou ultrabooky. Z toho vychází přesně dané specifikace.

  Modely Taichi – dvoudisplejové ultrabooky. Jeden normální, druhý zvenku dotykový.
  Modely VivoBook - dotykové ultrabooky
  Modely TransformerBook – odnímatelný tablet s FullHD IPS displejem a Windows 8
  Modely U – dotykové FullHD IPS dipleje

  Multimediální zábava

  Notebooky v této kategorii jsou zaměřeny přesně na to co mají v názvu. Vyznačují se vynikajícím výkonem a snad největší možností konfigurace tak aby vyhovovala snad úplně každému. Dodává se s IPS displeji a technologií SonicMaster Premium pro perfektní zvuk. Jsou dostupné ve dvou velikostech 15" a 17" a souhrnným označením řady N.

  Herní centrum

  Tyto notebooky poznáte už na první pohled. Naprosto se vymykají designu ASUSu a jsou zaměřeny i vzhledem na fanatické hráče. Je asi úplně jasné, že v této kategorii naleznete ve specifikacích to nejlepší. Procesory Core i7 (někdy i čtyřjádrový Core i5) a nejnovější grafické karty od Nvidie.

  Důraz je, stejně jako u multimediální řady "N", kladen na výborný obraz a perfektní zvuk. Navíc u těchto modelů je hodně dbáno i na účinné chlazení (dva ventilátory). A nesmíme zapomenout na promyšlenou ergonomii určenou pro hráče. Tentokrát jsou ve třech velikostech 14, 15 a 17 palců a souhrnné označení - řada G.

  Všestranný výkon

  Notebooky řady K

  V této sérii nalezneme ty nejlevnější notebooky až po poměrně luxusní kousky. U této řady značí jako u všech první číslo velikost a to druhé je přibližné určení kvality a výkonu (čím vyšší číslo, tím lepší výkon a hezčí vzhled) Tomu odpovídá samozřejmě i výkonnostní a cenové rozpětí. Na první pohled je jasné, že se jedná o levnější kusy (obyčejný černý plast), u modelu K56 se však už dá váhat, kam jej zařadit, ale stále se jedná o cenově velice dostupný notebook. Ve většině případů jsou notebooky stavěny na levnější platformě od AMD a nedisponují žádnými pokročilejšími funkcemi. Snad jen na pár výjimek technologií SonicMaster.

  Notebooky řady X

  V podstatě téměř to stejné co řada K. Jen je stavěna na platformě Intel a používá rozhraní USB 3.0. Dá se říct, že u těchto modelů to může být velice levná designová záležitost. Jelikož tato série je dostupná i v bílé barvě a zároveň má dostupnou takovou menší podkategorii X401, X501, X301. Jedná o vzhledově velkmi povedené notebooky za málo peněz.

   Zobrazit celý text  Sbalit text

  Nejprodávanější

  Asus VivoBook S14 M433IA-EB022T

  Asus VivoBook S14 M433IA-EB022T

  Předváděcí notebook s 14" LCD 1920 x 1080, AMD Ryzen 5 4500U 2.30 GHz, 512 GB SSD, 8 GB DDR4, AMD Radeon, Windows 11 Home (možnost instalace Windows 10*)

  11 990 Kč 

  s DPH

  Dostupnost

  Sklad

  Cena

  Akční nabídky

  Filtr parametrů

  Řadit podle:

  Položek na stránku:

  1 produkt
  1 stránka
   
   

  Asus VivoBook S14 M433IA-EB022T

  Předváděcí notebook s 14" LCD 1920 x 1080, AMD Ryzen 5 4500U 2.30 GHz, 512 GB SSD, 8 GB DDR4, AMD Radeon, Windows 11 Home (možnost instalace Windows 10*)

  9 909 Kč 

  bez DPH

  11 990 Kč 

  s DPH

  Novinka

  Předváděcí

  Řadit podle: