0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Jak vybrat správný notebook do kamionu?

  11.09.2023

  Určitě to sami znáte. Většina nových notebooků mají především lesklé displeje, které Vám při cestování za slunečných dnů vytvářejí nepříjemné odlesky světla, které mnohdy můžou znamenat i vznik nebezpečné situace.

  Plastové konstrukce, kterým stačí menší pád a již mají tendenci praskat či se odlamovat.

  O výkonu za rozumnou cenu ani nemluvě, mnohdy dáte více, jak deset tisíc za notebook u kterého po chvíli zjistíte, že jste rád, že vůbec funguje navigace, na kterou jste zvyklý a možná tak přehrát film.

  Co kdyby ale byl notebook, na který může svítit slunce a vy stále uvidíte informace na navigaci, bez nepříjemných odlesků?

  Když musíte rychle zabrzdit, počítač se Vám omylem objeví pod palubní deskou a vy nemusíte mít obavy jej zvednout a zjišťovat škody.

  A hlavně zařízení, kde práce na internetu, navigace, ale také filmy či dokonce hraní her, není žádný problém!

  Souhrn všech těchto vlastností Vám nabídne notebook značky Lenovo, řady ThinkPad.

  Tyto notebooky se vyznačují vysokou odolností, kterou při cestách a otřesech na dálnicích určitě oceníte.  Lícování každého kousku plastu je naprosto dokonalé, stejně, jako použití tvrzených plastů nebo speciální silikonový povrch.

  Základna a displej jsou spojeny za pomoci bytelných kovových pantů, které umožňují vyklopení až do 180°. 

  ODOLNOST A SPOLEHLIVOST V HLAVNÍ ROLI

  Technologie ROLL CAGE

  ThinkPad Roll Cage je kombinací uhlíkových a skleněných vláken přímo v plastu víka. Ve spodní části notebooku najdeme standardní magnéziový rám.

  Díky této technologii dosahují notebooky řady ThinkPad tak vysoké odolnosti, pevnosti a tuhosti skříně a jeho horního krytu.

  Další velmi důležitou vlastností u notebooků jsou panty. Notebooky řady ThinPad mají panty opravdu precizně řešené. Práce kovových pantů spočívá v tom, aby udržela celou váhu víka a displeje za jakýchkoliv podmínkách, nejsem v klidu na stole, ale právě také na cestách, kde máme různé síly otřesů.

  Panty „ThinkPadů“ jsou spojeny s kovovým plátem v kostře na jedné straně a s kovovou konstrukcí víka na straně druhé. To je ideální případ řešení a ne každý notebook je na tom stejně. Některé notebooky mají jen takové krátké kovové tyčky, které rozprostírají sílu produkovanou kloubem. Uchyceny jsou však jen na plastu šasí. Pokud jsou panty velmi silně utažené, může docházet ke tlaku na plastovou konstrukci a dá tak možnost vzniku prasklin v okolí pantů a poškození pontů samotných.

  Lenovo Active Protection System

  Systém aktivní ochrany k monitorování pohybu systému a zastaví disk, aby jej chránil před poškozením v důsledku pádu - týká se pouze mechanických disků (HDD), nikoliv dnes rozšiřujících se SSD disků. HDD disky mají oproti SSD diskům mechanické pohyblivé části, které jsou velmi náchylné na otřesy a lehce se poškodí. Oproti tomu SSD disk by se dal přirovnat k RAM paměti, který žádné mechanické části nemá a je tak odolnější než klasický mechanický disk.  

  Náhlý pohyb

  Stejně jako systém airbagů v automobilu, mikročip detekuje náhlý pohyb (jako například pád ze stolu, náklon, vibrace, ránu). Poté dočasně zaparkuje hlavu disku, dokud nedojde ke stabilizaci celého systému.

  Opakovaný pohyb

  Pokud dojde k detekování opakovaných vibrací (například v autě nebo ve vlaku), systém si automaticky nastaví citlivost tak, abyste mohli nerušeně pracovat.

  Pokud mezi Vaše hlavní požadavky patří rozměry, odolná konstrukce a hlavně displej, na kterém uvidíte vše, tak určitě je tento stroj ten pravý společník na Vaše dlouhé cesty.

  Aktuálně máme pro Vás v nabídce tyto notebooky Lenovo ThinkPad:

  Lenovo Thinkpad T420
  https://www.tera.cz/lenovo-thinkpad-t420_d77016.html

  Lenovo Thinkpad T430
  https://www.tera.cz/lenovo-thinkpad-t430_d76799.html

  Lenovo ThinkPad T430s
  https://www.tera.cz/lenovo-thinkpad-t430s_d74125.html