0
Košík je prázdný
0
  Akce Akce

  Recenze notebooku Lenovo ThinkPad T420 – obstojí i v dnešní době?

  11.09.2023

  Recenze - Lenovo Thinkpad T420

  Dnes pro Vás testujeme repasovaný notebook Lenovo ThinkPad T420, který aktuálně u nás pořídíte do 5 000 Kč a podíváme se společně na to, zda i v dnešní době tento legendární model obstojí.

  Základní popis

  Tento notebook byl vyroben jako špičkový pracovní nástroj pro korporátní klientelu a svojí původní cenovkou tomu i odpovídal – až 50 000 Kč s DPH v závislosti na konfiguraci. Od takovéhoto notebooku můžeme v zásadě očekávat velmi vysokou kvalitu dílenského zpracování, velkou odolnost, dlouhou životnost a nespočet „vychytávek“, které normálního smrtelníka velmi překvapí a někdy i opravdu nadchnou. Neočekávejte žádné lesklé a nablýskané šasi notebooku, u modelů ThinkPad řady T panuje už mnoho let a doufejme, že mnoho dalších let ještě bude, ryzí industriální a funkční vzhled.

  Testovaný model

  Měli jsme k testování tu nejběžnější konfiguraci, ovšem nutno podotknout, že v dnešní době lze velmi jednoduše, ale hlavně levně konfiguraci upravit a rychlost notebooku ještě rapidně navýšit. A to hlavně díky velmi příznivým cenám SSD disků (cena 256 GB SSD disku je cca 1 500 Kč!).

  Procesor Intel Core i5 2520M Sandy Bridge 2.50 GHz
  Operační paměť 4 GB DDR3 (možno rozšířit na 8 GB RAM)
  Vnitřní úložiště 320 GB HDD
  Grafická karta Intel HD Graphics 3000;
  Displej 14,1" LCD 1600 x 900 - Matný
  Optická mechanika     bez optické mechaniky
  Síťové připojení Wi-Fi, LAN
  Rozhraní 4x USB 2.0, 1x DisplayPort, 1x VGA
  Výbava čtečka paměťových karet, webkamera, dokovací konektor
  Operační systém Windows 7 Professional (možnost instalace Windows 10 Pro)
  Hmotnost 2.1 kg

  Klíčové vlastnosti a „vychytávky“

  • Odolnost – základna notebooku obsahuje tzv. Roll Cage – hořčíkový pevnostní rám, víko displeje pak Roll Cage nové generace – jsou zde použita skelná a uhlíková vlákna – celé si to představte jako auto na rally, kde je uvnitř rám, díky kterému je celé auto velmi tuhé a při nárazu se nerozletí na kousky. Stejné je to i u tohoto notebooku. Klidně to můžeme vyzkoušet tím, že notebook bez problémů přenášíme otevřený a držíme jej jen za roh displeje (TOTO JE NAPROSTO NEMYSLITELNÉ u jiných notebooků!). Horní víko je pogumované, a díky tomu se snadno nepoškrábe.

  Recenze - Lenovo Thinkpad T420

  Jedná se pouze o ilustrační foto předchozího modelu T61

  • Aktivní ochrana pevného disku – neboli APS (Active Protection System) je vlastně takový AIRBAG pro Váš pevný disk v notebooku. Uvnitř notebooku je akcelerometr, který snímá pohyby notebooku a v případě pádu (nebo jiné podobné události) zastaví Váš pevný disk, aby ochránil Vaše cenná data.  

  • Lampička – pracujete i večer v posteli a nechcete rušit svou partnerku svícením světla, abyste viděli při psaní na klávesnici? Zapněte na notebooku integrovanou lampičku, která Vám krásně osvětlí celou klávesnici.

  • Odtokové kanálky – pokud vylejete do klávesnice vodu, tak vyteče zespodu notebooku tzv. odtokovými kanálky, no není to super?!

  • Víko displeje – kromě toho, že je odolné, pogumované atd., tak displej můžete otevřít do plných 180°.

  Recenze - Lenovo Thinkpad T420

  • Tichý – chod notebooku je opravdu velmi tichý, a to i při zátěži. Pokud byste chtěli opravdu téměř bezhlučný chod, tak doporučíme ještě vyměnit pevný disk za SSD.

  Pro koho je určen?

  • Pracujete v terénu nebo v jiném prostředí, kde je vyšší pravděpodobnost, že se s notebookem bouchne, odře se nebo jinak poškodí? – IDEÁLNÍ VOLBA (a řekněme si to narovinu, domácnost s dětmi je někdy také velmi rizikové prostředí, kde se tato odolnosti hodí :) )

  • Hledáte levný, kvalitní notebook pro běžné domácí i kancelářské využití, který bude ještě dlouho sloužit a to, že není tak „nablýskaný“ nevadí? – IDEÁLNÍ VOLBA

  Závěrem nutno říci, že i tento starší model notebooku, díky silnému procesoru Core i5 a levné možnosti upgradu RAM a SSD, strčí do kapsy nové notebooky min. 2x tak drahé, a co se týká kvality a odolnosti, tak o tom ani nemluvě. Bez problémů tedy tento stroj v dnešní době obstojí, jen od něj neočekávejte, že bude sloužit na hraní nových počítačových her, ale chtějte po něm to, pro co byl vyroben – práce s důrazem na spolehlivost a odolnost.

  Aktuální nabídku notebooků Lenovo Thinkpad najdete ZDE. A všechny repasované notebooky z naší aktuální nabídky najdete v této kategorii - Repasované notebooky.